Usługi koparką na budowie – niezbędny profesjonalny operator

Usługi koparką na budowie – niezbędny profesjonalny operator

Budowa domu, drogi, infrastruktury w parkach czy instytucji i realizowanie inwestycji prywatnych – w każdym przypadku wymaga posiadania na placu budowy koparki. Usługi koparką muszą być wykonywane przez wykwalifikowanego operatora, który potrafi nie tylko jeździć koparką, ale również odpowiednio manipulować ramieniem koparki i połączoną z nim łyżką do koparki.

Prace ziemne typowe dla koparki

Oczywiście typowymi pracami ziemnymi dla koparki jest przygotowywanie wykopu pod fundamenty, a także zasypywanie ław fundamentowych. Praca koparki pozwoli wykonać odpowiedni wykop w ciągu maksymalnie kilku godzin, w zależności od powierzchni, co znacznie przyspiesza początkowe prace i możliwość zabezpieczenia wykopu, a także pierwszych prac fundamentowych jeszcze tego samego dnia. Koparka to wyspecjalizowane urządzenie, które pozwoli również wykonać niezbędne instalacje. Zarówno przy przyłączeniu gazu, wody, jak i elektryczności konieczne są prace ziemne. Konserwacja i wymiana rur wodno-kanalizacyjnych nie mogłaby być możliwa bez „mrówczej” pracy koparki. Można powiedzieć, że przy wykopach koparka zawsze zaczyna i kończy pracę. Do typowych prac ziemnych i usług koparką należy zaliczyć również konieczną budowę szamba czy przydomową oczyszczalnię ścieków. Usługi koparką umożliwiają wykonanie precyzyjnego wykopu według rozrysowanego planu. Często zdarza się również, że aby coś wybudować najpierw należy zburzyć i wywieść pozostałości tego co zostało ze starego budynku, który groził zawaleniem. Tu również usługi koparką są nieodzowne. Czasem potrzebne jest zagęszczenie i utwardzenie terenu. W takich pracach doskonale sprawdzi się koparka.

Możliwość wynajmu koparki

Jeśli firma nie dysponuje odpowiednim sprzętem bądź zdarzyła się sytuacja, że się zepsuł i potrzebne jest zastępstwo, konieczny będzie wynajem koparki. Można również wynająć koparkę razem z operatorem jeśli zajdzie taka konieczność. Dzięki temu prace na budowie mogą być kontynuowane i nie ma przestojów, a tym samym wykonawca nie naraża się na straty finansowe związane z opóźnieniami.

Usługi koparką – wymagania dla operatora

Operator koparki musi mieć niezbędne uprawnienia, które może zdobyć przystępując do egzaminu organizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego. Operator musi mieć prawo jazdy kategorii B, a także badania lekarskie pozwalające na pracę w trudnych warunkach. Nie raz operator koparki musi radzić sobie z pokonywaniem trudnego, pod względem ukształtowania, terenu. Dla doświadczonego pracownika nie stanowi to jednak żadnego problemu.

No Comments

Add your comment